Lola 'Minnie' Johansson

29. listopadu 2016 v 13:33 |  Postavy - ženy
Hráč: Blake
Věk: 25 let
Povolání: Věštkyně, majitelka internetového esoterického obchůdku
Bydlí v: Městský byt
Faceclaim: Ebba Zingmark


Vzhled: Pro někoho malá bláznivka s velkou mašlí v různobarevných vlasech, pro jiné prapodivná odrůda člověka, která by se spíš hodila do blázince, někam hezky pěkně za mříže a s dozorem hodným sériového vraha. Ač už má teenagerská léta dávno za sebou - tak alespoň tvrdí občanský průkaz - pak si stejně budete říkat, že tahle holka plyšáky jen tak z ruky nedá. Důvod? Snad za to může každý týden jiná barva vlasů podle toho, pro co se během dne nadchne. Zrzavá, plavá, zelená, fialová, ani celé spektrum duhy jí nejsou cizí a umě obarvené kučery si často doplní o nějakou tu čelenku, obrovskou mašli ze sametu s puntíky, díky níž si vysloužila přezdívku "myšky Minnie", bavlnkami a korálky, pírky nebo vlastně čímkoliv, co se nachomýtne pod chtivou ručku.
Nebo ta nesourodá sbírka oblečení, kterému dominuje výběr sukní a triček ze sekáčů, co svým vzhledem připomínají doby sexu, drog a lásky, tedy éru hippies. Sem tam se projeví i legíny - obvykle na kolenou "módně" otrhané, stejně jako rifle, které mají víc děr než látky a spousta, opravdu spousta retro šatiček, jejichž sepraný vzhled nikoho nenechá na mýlce - tyhle kusy oděvu nedá z ruky ani kdyby jí hrozila smrt. Na to si k nim vypěstovala příliš hluboký, téměř až majetnicky sesterský vztah zavánějící takovou povrchností, až je to zdraví škodlivé.
Nebo možná za všechno to téměř dětinské chování může i páreček rozzářených kukadel zelenošedého odstínu, jejichž barva sem tam sklouzne ke světlounce modré, jako by se příroda nemohla rozhodnout, co Lole víc sluší. Nejspíš všechno, možná i ten pověstný pytel od brambor, ačkoliv k oné praktice se ještě nesnížila. Ale když dojdou peníze a otlučená pračka přestane prát? Ano, i tento jev by mohl býti pravděpodobným a tudíž není nemožné, že se tak jednou protočí v uličkách Brightonu jako bramborová střela.
Krom vlasů, oblečení, kukadlům a všemu tomu okolo dominuje u Loly hlavně výška. Kterážto prakticky neexistuje, neboť tohle nohaté stvořeníčko s věčným úsměvem na tváři, se může chlubit rovnými sto šedesáti pěti centimetry, ani o fous víc. Celá její drobnost, umocněná i štíhlou, útlou postavičkou, je tedy o to více zvýrazněná tím, že sem tam působí až nezravě hubeně, jako by všechno jídlo cpala do svého kocoura, též známého pod jménem Kocour, protože je to naprosto logický závěr. A komu se to nelíbí? Inu, zbytek té básníčky znáte sami.
Je fakt, že se sem tam zapomíná najíst a pokud už něco zdlábne, pak hodně ve spěchu - a často se jedná o jídlo z dovozu, tudíž se v odpadkovém koši krabičky jen kupí, ale samozřejmě, že poskládané v dokonalých komínkách. Lola je dokonalým exemplářem strávníka fastfoodových řetězců, který díky věčné tendenci hýbat se nepřibere za celý život ani kilo nahoru. Naopak BMI s radostí hlásá podvýživu a doktoři si nespokojeně mlasknou, když se sem tam za čas dovleče na pravidelnou prohlídku. Navzdory tomuto faktu však až s otravnou vervostí cpe své spolubydlící pod nos, že by se měly stravovat zdravěji, což začíná u čajů a džusů, z nichž se nenají a navíc? Kdo na to má mít peníze, už tak tak vyžijí, což se na nich hodně podepisuje.
Ale zpátky ke vzhledu. Důležitým doplňkem celé Loly je fakt, že cinká. Přesně tak, co krok, to otravné cinkání od suvenýrů, které si tahá všude na krku nebo rukách v podobě náramků, přívěsků, řetízků, náušnic, korálků ve vlasech... Inu, jednoduše všeho, co taková holka posedlá věštěním a esoterikou celkově může mít. Místo hodinek je to kupa šňůrek s různými korálky, kamínky a symboly, jejichž původ zná jen ona, kolem krku kožené šňůrky, na jejichž konci lze spatřit různě zabarvené krystaly a odkazy na celou řádku náboženských modlítek.

Povaha: Kdo je ta potrhlá bláznivá dívka, co se na svět kouká zpoza zvědavého pohledu plným potrhlých nápadů? To usměvavé dítko, co už dávno má platit za ženu, ale snílkovský nádech v každém pohledu dokazuje, že tomu tak není? Jak ji charakterizovat? Snad jedním slovem - Lola je šílenec. Magor. Blázínek. Třeštiprdlo. Našlo by se mnoho dalších synonym, ale proč to rozvíjet? Nejdůležitější je jedno - s ní se nikdy nudit nebudete.
Nevinnost malého roztomilého děvčátka už dávno pozbyla, stejně jako nechápavost dětí, které ještě nestihly vyrůst a neuvědomují si svou naivitu či idealistický pohled na okolí. Lola ví, jak umí život být tvrdý a jakou rukou vládne - Nespravedlivou, ale karma si nakonec najde pravdu a vše se v dobré obrátí. Alespoň v to malá barevnovláska věří. Lola je nejspíš nejlépe charakterizovaná jako snílek plný naděje v lepší dny, co jednou nastanou, v lepší vztahy mezi lidmi, kdy už i oni budou mít dost smrti a utrpení, aby se jich vzdali. Nikdy nikomu neváhala podat pomocnou ruku, i kdyby se na jejím prahu objevil dotyčný jen kvůli tomu a bez poděkování odešel - nedokázala by to. Nemá v povaze to, že by se k někomu otočila zády. Každý si její pomoc zaslouží - protože v každém je alespoň jedno světlé místečko, co si zaslouží prostor pro druhou šanci. Pro třetí. Klidně i pro padesátou pátou, když to bude nutné, protože Lola? Ta se neumí zlobit. Jen durdit, nafouknout tvářičky a působit dojmem křečka, co mu brzy vypadnou piliny z tlamky.
Zrovna tak se nikdy nenaučila vztekat se, nenávidět, hněvat se, ani pomstychtivost u ní nikdo nevykřeše. Na druhou stranu je to však ukřivděnost, která jí vydrží po delší dobu několika minut než přci jen pookřeje a nechá se strhnout sladkými slůvky konejšení. Nehýčká si svoje bolístky, to se s nimi spíš natrápí pár dní o samotě, zapisujíce si vše do deníčku - nebo to povypráví kocourovi, protože nikdo jiný ji doma neposlouchá - a pak je ze sebe setřese a zapomene, posune se dál, dotyčnému odpustí nebo situaci přejde.
Ač se zdá, že se v ní skrývá něco tajemného, mysteriózního, pak tomu tak rozhodně není. Lola je, no, přinemenším opravdu hodně otevřená a veselá. Je hravá, je škádlivá, umí si dobírat - často se svou zvědavostí zkouší hranice, co si ještě může v hovoru dovolit a co ne. Hned vzápětí se omluví, když vycítí, že udělala chybu, plaší se a překotně se snaží dotyčnému vše vynahradit. Nejlépe koláčem. Nebo muffiny. Nebo výčtem budoucnosti. Sem tam se dokonce odhodlá i nějakému tomu zaflirtování, které se zdá nejisté a pátravé, protože do sebevědomé ženy? Smyslné femme fatale? Do té má daleko. Na míle daleko.

Zájmy: Esoterika. Předně je třeba zdůraznit, že ať se v jejím bytečku podíváte prakticky na jakoukoliv světovou stranu, na jakoukoliv zeď, zem nebo volnou plochu - která, přiznejme si to, nebude ani trochu volná, neboť je Lola schopná zabrat ji nějakou tretkou - pak je jasné, co tahle dívka ve svém životě vyznává. Amulety plné ptačích pírek, které sebrala kdo ví kde a kdo ví komu, krystalů, průhledných i barevných korálků, tepaných kovových ozdůbek, knihy o věštění, o rozvíjení duše a životních hodnot, spojení se s mrtvými nebo sbírku babiččiných receptů, na které se spíš práší. Každou skulinku utěsňují buďto výtisky nějakého představitele esoteriky nebo značně ochmatané karty, z nichž vykládá svým klientům, pokud si nevyberou jinou formu věštby. S touhle svou úchylkou se také velmi ráda všem cpe do života, radí jim, jak se mají chovat k bližním a že se jim duchové odvděčí.
Pečení. Další z mnohých koníčků, jemuž se věnuje a který ji, na rozdíl od vaření, celkem jde. Je schopna upéct za jedno odpoledne klidně i sto muffinů nebo deset jablečných koláčů či cokoliv, co má v sobě alespoň minimum cukru, na který v životě nedá dopustit. Cukr je základ a dle Loly patří úplně kamkoliv - do čaje, do kávy, do sladkého pečiva, klidně i do obyčejné vody, kterou si sem tam taky osladí. Pokud neodpovídá na textové zprávy nebo nereaguje na zvonek u dveří, pak je jasné, že se celou svou duší pohroužila do přípravy sladké odměny za přežití tak vytěžujícího dne.
Kocour. Jménem Kocour, neboť žádné jiné jméno nepřišlo na mysl dvěma spolubydlícím vhodné a navíc se na to ona mainská mývalí kočka rozhodla slyšet. Navzdory tomu, že si ho jako bezdomovce přitáhla domů Rosamund, je to právě Lola, kdo se o tohoto "drobečka" stará, dává mu pořádnou porci konzervy a pokouší se ho vytáhnout z úzkých prostor, kde se jim tato našedlá napodobenina tygra sem tam snaží šprajcnout. To ona ho tahá k veterináři a je tažena ven, neboť žádné kočce se nelíbí na lesklém a naprosto chladném pracovním stole, ani pokud je uplácena příslibem desítek konzerv a líného polehávání po dobu jednoho měsíce a obskakování jakožto nějakého božstva. Kocour jím už je a jeho dvě služebné by se s tím měly hodně rychle smířit.
Je toho ještě mnohem víc, od pokusů provádět jógu na podložce, která zažila lepší časy, až po fotografování, na které nemá Lola žádný talent. Ale snad stačí vypíchnout jenom to nejdůležitější, z čeho se její život skládá.

Historie: Popravdě? Životopis téhle bytůstky není nijak dvakrát zajímavý. Vyrostla v početné rodině s předky ze všech koutů světa - babička sibiřská šamanka (alespoň to tvrdila svým vnoučatům, pravda byla někde úplně jinde), dědeček matčiny strany dokonce holandský šlechtic, který během války o svůj majetek přišel. Lola se tak může pochlubit i severskou krví od zbytku příbuzných, spolu s fotkami z cestování po Islandu, Norsku a Švédsku. Díky tomu ovládá v základech i tamní jazyky, avšak valnou většinu slůvek už stihla zapomenout.
V rodině má mnoho sourozenců, vcelku úspěšných na poli kariéry i osobního života. Část sester je vdaná, zařizující si rodinu, bratři vedou různá oddělení nebo se pohroužili do smysluplného akademického vzdělání. A Lola? Může se tak pochlubit tím, že ani jednou ve škole neprolítla, ačkoliv k tomu měla někdy až příliš blízko, díky zasněnému pohledu a nedávání pozoru ve vědních oborech, které jí vždy byly tak trochu trnem v patě. Na druhou stranu, jedinou řádnou věcí, kterou se může chlubit, je bakalářský titul z internetové univerzity, kde úspěšně zvládla obor psychologie. Sice s odřenýma ušima, ale i to se počítá.
Jsou to asi tři roky, co se na vlastní pěst přistěhovala do Brightonu za účelem začít svůj život bez věčného dozoru dospělých a splnit si svůj malý sen - otevřít si obchůdek s esoterikou. Faktem zůstává, že tolik peněz na pronájem skutečné nemovitosti nezískala, sportku nevyhrála a rodiče jí podarovali dostatečně jen na to, aby si mohla pronajímat malý ošuntělý byteček o dvou miniaturních ložnicích, z nichž jednu si zabrala právě Lola a tu druhou? Její nová spolubydlící, Rosamund, naprostý opak Loly - více bohémská a kapku nestabilní mladá žena. Proto si vede podnikání napříč internetem v podobě webové stránky a zboží v Brigtonu dováží klientům osobně na otřískaném kole.

Galerie:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama