James Benett

24. března 2017 v 14:10 |  Postavy - muži

Hráč/ka: Jamie
Věk postavy: 27
Povolání: Externí učitel východní filosofie na univerzitě a sensei univerzitních i soukromých kurzů šao-linského umění Kung fu
Bydlí v: Městský byt
Faceclaim: Finn JonesVZHLED:
Jamese, nebo také Jamieho, jak si nechává říkat, by si dost možná mnozí spletli se studentem. To, že je starší, než většina lidí v univerzitním kampusu, může napovídat tak možná odrostlé strniště, které mu pokrývá tváře a které si pěstí nejspíš i proto, aby se měl jak odlišit od všech těch studentíků. V obličeji, který je lemovaný světlými, kudrnatými a také věčně rozcuchanými a neuspořádanými vlasy, je zasazený párek modrozelených očí. Dřív byl poměrně holkař a jeden se nemůže divit - obecně vzato se o něm klidně dá říci, že je pohledný se svým nevinným výrazem, upřímným pohledem i klukovsky hravým úsměvem na rtech. Jeho výška o 183 cm není nijak zvlášť závratná a mohutně také nepůsobí, neboť by se dal definovat jako štíhlý atletický typ. Zdání však klame a faktem je, že bojová umění jej drží ve velmi dobré kondici, díky čemuž se na něm sotva najde gram nadbytečného tuku - místo něj se objevují šlachovité svaly.
Co se týče oblečení, sotva je náročný. Stačí mu obyčejné rifle, košile a kecky, s čímž vyjde téměř při jakékoliv příležitosti. Nepouští se do nějakých barevných variací, rifle modré, černé, maximálně světle hnědé, košile v umírněných a klasických barvách. Na tréninky však - docela přirozeně - preferuje jednoduše triko a tepláky. A boty, ty nepotřebuje.

POVAHA:
Definovat Jamieho není tak těžké. Vlastně k tomu stačí dvě slova, na které se pak nabalují další vlastnosti v logické posloupnosti - je zásadový. Naučil se žít dle pravidel Buddhismu, k němuž se kloní, naučil se žít co nejlépe, jak jen může. Ne na úkor ostatních, upřímně, střídmě, skromně. K životu toho mnohé nepotřebuje - vlastně mu stačí zázemí, které nachází v podobě nevelkého bytu ve městě, prostě zařízeného, přesto ne neútulného nebo bez známek zabydlení. Zakládá si na svých vlastních rituálech, které si přes celý život vybudoval. Snaží se plnit sliby, co splnil, chovat se férově a podobné jednání pak očekává od druhých, přestože není naiva a tuší, že svět je daleko složitější, než aby všechno bylo tak jednoduché. Přesto se do něj snaží přispět svým dílem dobra. Když může, vždy se pokusí pomoci a nestát stranou. Ke svým nemnoha přátelům i studentům se může jeho chování jevit jako poněkud ochranitelské - nakonec, je jejich sensei, mistr, který na ně má dohlédnout a zajistit, aby byli v pořádku.
Kdysi dávno se zavázal, že úmyslně či z vlastní neopatrnosti již nikomu nebo ničemu život nevezme, stal se tedy vegetariánem stejně jako abstinentem - alkoholu se nedotkl již dobrých 9 let a neplánuje v tom znova začínat. I kvůli událostem, co jej přetvořily ve člověka, jímž je nyní, se snaží co nejvíce očistit si svědomí a být jiným než býval. Vina minulosti jej však i tak občas dožene - nejčastěji ve snech, po nichž se obvykle stává zamlklým s vědomím, že některé věci jednoduše nejdou smazat. Že na něco nelze zapomenout. Faktem je, že pokud má minulosti čelit, je nervózní - a obvykle ne tím hezkým způsobem, ba naopak začne být roztěkaný i nepříjemný. V ničem jiném se za zbabělce nepovažuje, ale jsou věci, které si nemůže pustit do hlavy, jinak by se nejspíš utrápil.
Dříve byl holkař, ale nyní si s dívkami příliš rady neví - tu tam jsou časy, kdy vymetal kluby, nyní dá spíše přednost klidné meditaci a vlastnímu sebezdokonalování. Když se tedy dostane k intimnější konverzaci, může působit poněkud nesměle a nejistě, což se promítne do gest - třebas nervózního podrbání na zátylku nebo přešlápnutí z nohy na nohu.

ZÁJMY:
Jeho zájmy se poměrně hodně smrskly na východní filosofii a bojová umění, která k ní blízce souvisí, ač v jeho podání vždy sloužící jen k obranně a ke zklidnění ducha, těla i mysli, k nalezené potřebné rovnováhy a harmonie, na níž se vše zakládá. Svým studentům je skutečně oddaný a snaží se, aby jim jeho přednášky i kurzy bojového umění daly co nejvíce. Je spíš domácký typ, takže nepohrdne ani knihou - obvykle beletrií, na to, že dokáže chopit složité myšlenkové pochody východních filosofií je to sice s podivem, ale s poezií obvykle silně bojuje, stejně jako dobrým - a obvykle kultovním - filmem, na které má poměrně hodně vytříbený vkus. Rád vaří - od jednoduchých jídel po ta nejsložitější, je to rovněž způsob, jak se uvolnit a nepřemýšlet. Někdy se mu jídlo povede, jindy ne. Miluje léto a jaro - obvykle je stráví většinou venku, vnímaje přírodu a energii kolem sebe. A přestože toho zase tolik nenaspí, protože tuší, že by neměl, nedá se mu přít záliba ve spánku a v tom, že je po ránu dobrých několik minut malátná ospala, než jej probere obvykle teplá snídaně s čajem.

HISTORIE:
Jamie se narodil v Londýně do poměrně hodně dobře zajištěné rodiny - rozhodně natolik, aby si nemohl dovolit vše, co chtěl. Jako jedináček byl milovaný, rozmazlovaný, ačkoliv většinu času strávil se svou chůvou, neboť rodiče tvrdě pracovali ve vlastní právnické firmě. Jako dítě byl chytrý, bystrý, hravě si poradil s matematikou a fyzikou a také ve sportech se vyžíval - měl rychlé nohy, bavily ho sprinty a navíc jednou týdně navštěvoval kurzy Kung fu, které pro něj v této době ještě příliš neznamenaly - a rozhodně v nich neviděl tu duchovní stránku.
Jenže jako puberťák sešel z cesty hodného žáčka. Jednoduše se chytl špatné party a nastaly čtyři roky aktivního užívání si. Začalo to alkoholem, pokračovalo přes různé akce, nakonec už to byl jen kousek k cigaretám, marihuaně i experimentům s něčím tvrdším. Užíval si, jak jen mohl, na školu kašlal, stálou partnerku, co by ho trochu srovnala, si také nenašel. Jenže něco takového málokdy dopadne dobře.
V jeho případě to bylo v jeho osmnácti letech. Bez dovolení si půjčil auto svých rodičů, aby ho s jeho tehdejší slečnou a jeho snad nejlepším přítelem trochu provětrali. Není nejspíš nutno zdůrazňovat, že předpisů se příliš nedržel - a auto po jednom okamžiku, kdy nad ním ztratil kontrolu kvůli vodě na vozovce, obtočil kolem stromu. Jako jediný přežil, navíc jen se zlomenou rukou a otřesem mozku - zázrak stejně jako neštěstí. Strávil nějaký čas v nemocnici, než si začal užívat tahanice po soudech, co se mu snažily přišít vinu, o které tušil… že mu patří. Tehdy se na něj však opět usmálo štěstí v podobě toho, koho měl za rodiče - a jako schopní právnici jej z případu vysekali "jen" s podmínkou. Jamie se ale změnil. Umírnil se. Zapomněl na to, co ho dříve naplňovalo, začal si hledat nový smysl života a také to, jak uvolnil veškerý vztek na sebe samotného, co v něm dřímal. Kung fu byl dobrý způsob - trávil dny i noci v doju, kdy ze sebe skoro vypustil duši, jen aby zapomněl a soustředil se na něco jiného. Tehdy se poprvé dostal i k filosofické stránce celé věci a ta ho začala hluboce fascinovat, stejně jako jej oprošťovala od světa a pomáhala mu nacházet vnitřní klid.
Východní filosofii i umění Kung fu se zcela oddal, snažil se jej chápat ve zcela nové rovině. Když nastupoval na univerzitu, vybral si obor, o němž nikdy netušil, že by se k němu mohl zajímat a nyní jím byl vyloženě pohlcený, což mu zůstalo. Od nehody se nedotkl alkoholu - tušil, ač to nikdy nahlas nikdo neřekl, že byl té noci přiopilý - a nyní se navíc chytl i vegetariánství jakožto jednoho způsobu, jak může přinést co nejméně bolesti. Kung fu pro něj začalo být daleko více než bojovým uměním, vlastně jej začal chápat spíše jako nalezení onoho klidu a také obranu než cokoliv jiného. Dokonce se mu na dva roky povedlo vycestovat přímo do Číny, aby se věnoval tomu, do čeho se ponořil, přímo v centru dění.
Po návratu se uchýlil do Brightonu, aby s titulem před jménem a nově nabytými zkušenostmi začal znovu na místní univerzitě i sám na vlastní pěst s tím, že se zkusí uplatnit v tom, co zná nejlépe. A kdyby mu to nevyšlo? Nu, není vybíravý, už ne - popravdě by mu nevadila snad žádná práce, kdyby byl jen trochu prospěšný, aby mohl odčinit to, co kdysi zavinil.

GALERIE:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama