Riley Clarke - Reinholds

24. března 2017 v 16:37 |  Postavy - muži
Hráč/ka: Blake
Věk: 19 let
Faceclaim: Finn Harries
Bydlení: Dům na pláži
Povolání: dědic hotelového impéria Marriott International, dobrovolník


Vzhled:
Tento nepříliš vysoký, nepříliš svalnatý... vlastně vcelku průměrný mladý muž vás jistě hned neupoutá už z dálky. Jeho výšku tvoří závratných 177 centimetrů, takže většinu lidí prostě převyšovat nebude - maximálně tak pár holek. Jeho průměrná postava naštěstí není jen z kostí a kůže, ale pár gramů masa i tělesného tuku se na ní dá najít stejně dobře jako na komkoliv jiném. Jeho kostra je obalena nepříliš hustým množstvím svalů, které se mu pod kůži pěkně rýsují, žádného kulturistu však nečekejte.
Naskytne-li se vám možnost prohlédnout si ho zblízka, neuvidíte omamující záři nebesky modrých očí nebo hřejivý čokoládový odstín. Jeho oči jsou prostě jen zelené bez zvláštních odlesků a hry barev. Na druhou stranu mu matka příroda nadělila pořádný kukuč, který by každého dostal na kolena. Křivý úsměv pravděpodobně odvede svou vlastní práci a dodá Rileymu vzhled uličníka. Když se jeho koutky zvednou do onoho úsměvu, leckomu může připadat, že se na chvíli objevilo usměvavé sluníčko. Jeho zdravý chrup je jen třešničkou na dortu. Nos má poněkud silnější, snad jako každý chlap, a protáhlejší, ale nemá z toho nějaké komplexy. Na čelu se mu už rýsují vrásky, které tam ale jsou z jeho neustálého krčení čela. Nemůže si od toho pomoct. Někdy při pouhém vyprávění nakrčí čelo tolikrát, že by to nikdo snad ani nespočítal. Pomyslnou korunkou na jeho hlavě, jsou kaštanově hnědé vlasy se světlejšími odlesky a prameny, které ho moc neposlouchají a občas si dělají, co chtějí. Je zastáncem krátkých vlasů, takže tu není možnost, že byste ho někdy viděli s bujnou dlouhou kšticí.
Jeho styl oblékání je naprosto jednoduchý. Můžete si být jisti, že ho nikdy nepotkáte v křiklavých a zářivých barvách. Je na klasiku, kterou je bílá, černá a šedá. Pár triček se najde ještě v modré a možná tam je i jedno červené, ale tím si doopravdy nejsem jistá. V jeho šatníku nesmí chybět košile. Má na nich tak trochu závislost. I když nikdy, kromě společenských akcích, ho neuvidíte s košilí, která by měla dlouhé rukávy zpuštěné tak, jak mají být. Vždy si je vyhrne těsně pod lokty. Možná je to zlozvyk, kdo ví. Na nohách má po většinu času natáhnuté nějaké džíny. Když je doma, tak si rád dopřeje pohodlí ve volných teplákách. Na co se parádit, že ano. Jeho neodmyslitelnou součástí je kožený náramek, který dostal od své matky. Nikdy ho nesundává. Už to je na něm sice vidět, ale má k němu takový cit, že ho prostě nedokáže sundat. Navíc si pak připadá jako bez ruky, když ho kolem zápěstí prostě nemá.

Vlastnosti/Povaha:
Chlapec, který může na první pohled působit jako frajírek, trochu povrchní, sebevědomý, možná i v malém ohledu egocentrický. Tohle není zas tak pravda. Frajírek to teda rozhodně není a sebevědomí má tak akorát, aby se uměl pohybovat mezi horními deseti tisíci. Opravdu si o sobě nemyslí, že by byl něčím výjimečný, snad jen že se narodil do výjimečné rodiny - konkrétně ke zbohatlíkům vlastnící síť hotelů Marriott. Prostě taková mdlá šeď, jak by on sám řekl, a pokud by to bylo byť jen trochu možné, pak by si přál vést život jako každý normální člověk na této planetě. Leč Murphyho zákon schválnosti říká, že toužíme po něčem, co nemůžeme mít a stejně tak je to i u Rileyho. Už od dětství s sebou táhne stín své mocné rodiny stejně jako přešlap, kterého se dopustila jeho matka a i když se jedná o rodinné tajemství, přesto na sobě mladý muž pociťuje tíhu zodpovědnosti, kterou mu na ramena nakládá babička. Sám o sobě, narozdíl od rodiny, je velmi skromný, a kdyby mohl, rozdal by se pro ostatní. Snaží se všem lidem vyhovět a to je pro něj občas i kamenem úrazu. Někdy se toho na něj navalí tolik, že neví co dělat a raději se stáhne do ústraní, vynechávaje veškeré společenské události. To mu pak pomáhá jediné - polechtat klávesy klavíru nebo se mazlit se svým nejlepším přítelem, fenkou Kindred, irským vlkodavem.
Sám se řídí heslem "Buď odvážný a laskavý". Laskavost souvisí s tou jeho ochotou lidem pomáhat. Hlavně těm, kteří si pomoc nemohou dovolit z finančních důvodů - často tak vypisuje tučné šeky nemocnicím, nadacím i samotným pacientům. Jako by mu to snad mělo ulehčit poslední roky, které se zbytečně krátí. Odvahu u něj můžeme vypozorovat u každé nové výzvy, do které jde. Nebojí se lidem říct svůj názor a nebojí se ani postavit proti větší skupině oponentů. V odvážnosti je síla, která se občas může schovat, ale je tu. Sice se mu to občas nevyplatí a Riley na to svým způsobem doplatí, ale to mu nebrání pokračovat s ještě větším odhodláním, kterého je umírající chlapec schopen.
Dalo by se říci, že je Ryan velmi pečlivý. Ať už se jedná o práci, o skládání nebo o úplně obyčejné věci. Možná že jeho pečlivost hraničí až s puntičkařením, koneckonců když už se něco má udělat, tak ať je to pořádně, že? Zas tak hrozné to s ním ale není. Jen má rád věci tak, jak mají být. Žádný úkol nebo práci neudělá jen tak na půl. Do všeho jde s plným nasazením, a kdyby se měla objevit nějaká chyba, nepoleví, dokud jí nepřekoná. Občas ho to sice velmi unavuje, hlavně když si odpírá spánek - to se na něm taková záležitost až příliš snadno podepíše nejen hlubokými kruhy pod očima ale i sinalou pletí a intenzivnějším třesem v končetinách. To pak obvykle zatíná pěstí, jako by snad mohl narůstající chvění potlačit - sotva. Někdy trvá i půl dne, než vůbec může učinit krok a vstát z postele.
Je nutné dodat, že sám o sobě nemá žádného sourozence - ne přímého. Rileyho rodina je sice rozvětvená a jejich rodokmen se táhne do dálek, kdy se můžou někteří členové chlubit i šlechtickým titulem nebo vedením úspěšného časopisu o módě, na druhou stranu si o to více nese temná tajemství způsobující šokované zatajení dechu a ohrnování nosu ze strany babičky. Sám Riley je potomek nemanželského svazku, klasického úletu, který skončil dříve než by mohl někam pokračovat - s tučným šekem zavazujícím mlčení a nenárokování si ničeho z movitého majetku rodiny Clarke. Na druhou stranu, právě díky tomuto matčině prohřešku, si může připsat minimálně dva nevlastní bratry, o kterých se později dozvěděl, že žijí též v jeho městě, kam se odebral načerpat nové síly.
Nebudeme vyzdvihovat jen jeho dobré vlastnosti. I on, jako každý, má nějaké ty špatné. Jeho smysl pro humor je místy trochu suchý a občas mu nedojde, že se ona osoba pokoušela o vtip. Spoustu věcí si také bere dost osobně, i když by ani nemusel, snad za to může rozdíl ve financích, který bývá téměř hmatatelný. S ženami umí komunikovat, ale pouze na přátelské úrovni - pokud se ho snaží nějaká sbalit, dokáže se maximálně tak červenat, sem tam zakoktat a pouze slabě oplatit kompliment. Sám se nikdy nedal považovat za lva salónů. Mezi jeho největší zlozvyk patří kouření - jedna cigareta každé odpoledne své nemoci na truc.

Zájmy:
Opravdu si libuje v muzice a miluje hru na klavír. Jedná se o odreagování od krušného dne a pokaždé mu pozvedne náladu. Je to pro něj i zvláštním druhem relaxace, kdy zapomene na okolní svět a je tu jen on a jeho klavír. To samé platí u skládání své vlastní hudby. Není naivní, aby si myslel, že ho nějaký lovec talentů objeví a nabídne mu práci, aby například napsal hudbu do filmu, druhý Hans Zimmer z něj nikdy nebude. Pro něj je největším úspěchem, když Kindred při skladbě žalostně nenaříká, jako by mu chtěla naznačit, že jí ona píseň tak akorát rve uši.
Rád dobrovolničí, snaží se pomáhat ostatním - zvláště tehdy, když vidí, že jeho peníze můžou alespoň něco změnit. Sotva svět, ale něco se přeci jen najde. Když má dobrý den a nemoc ho nedrží doma, pak je možné ho zahlédnout ve vývařovně pro chudé, v nemocnici nebo při jiných dobrovolnických pracech všude po Brightonu. A je mu jedno, že tohle by jako Clarke dělat neměl.

Historie:
Někomu přeje štěstí, když se narodí do zazobané rodiny s dlouholetou tradicí udržovat se na předních příčkách britské smetánky, aniž by hrozil pokles nejen ve společnosti ale i v majetku. Při Rileyim stále kmotřička víla, kterou by jeho babička nejraději vykopla a ještě za ní hodila botou s důrazem, aby se již nikdy nevracela. Proč? Důvod je prostý: Riley je nemanželským synem své matky. První manželství krachlo stejně jako to druhé a po krátkém románku s náhodným podnikatelem se mohla rodina Clarke těšit na nový přírůstek do rodiny, zatímco matka se s hanbou stáhla do ústraní.
Riley měl všechny predispozice stát se mladým mužem, který to v životě dotáhne daleko - byl zdvořilý, šarmatní, dokázal okouzlit nejednu dámu ale i vyjednávat v podnikání, což se pro dědice hotelového impéria v řádkách několika miliard hodí. Na druhou stranu, život si najde čas, aby podkopnul nohy ve slibném rozběhu a u mladého chlapce tomu nebylo jinak. Nemoc zvaná Roztroušená skleróza si našla cestičku do nervové soustavy a před rokem a půl byla chlapci diagnostikována s minimální šancí na zlepšení, spíše naopak. Ani hromady léků, fyzioterapií či experimentální léčba neschválená britskou monarchií nepomáhala, pouze utlumila to nejhorší.
Chlapec se stáhl ze společenských interakcí a z rušného Londýna se přestěhoval na vlastní pěst do jižně položeného Brightonu, kde žije poslední rok, aniž by se výrazně prodíral kupředu. Naopak, drží se opodál, šedá eminence, která nemá tendence tahat za provázky - pouze hledá členy své rodiny, aby se jim omluvil za chybu, kterou způsobil jejich otec. S najatým soukromým detektivem se mu povedlo vypátrat dva z několika potenciálních sourozenců, kteří se též nastěhovali do stejného města. Že by se štěstěna nakonec přeci jen trochu usmála?

Galerie:

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama