Scarlett Adams

27. března 2017 v 22:51 |  Postavy - ženy

Hráč/ka: Jamie
Věk postavy: 27
Povolání: Majitelka kočičí kavárny v centru Brigtonu
Faceclaim: Eva GreenVZHLED:
Scarlett nepůsobí jako zcela typická kráska. Rysy její tváře jsou do jisté míry ostré a výrazné, čelo zas poměrně vysoké - ale jak se říká, vysoké čelo značí také vysokou inteligenci. Přesto však působí něžně a jemně oním ženským způsobem, za což bezesporu může i úsměv, někdy drobný, někdy širší, že ukáže řadu bílých rovných zoubků, ale prakticky pořád přítomný. Ve tváři je posazený pár blankytně modrých očí, které jsou v jejím případě opravdovou studánkou a průhledem do její duše, neboť z nich sotva dokáže vyhnat emoce, které se jí v dané chvíli honí hlavou a hlavně srdcem. Nos je pokrytý drobnými a nepříliš viditelnými pihami, které se objevují zejména v létě a na jaře, když svítí sluníčko a když se přece jen trochu opálí, ačkoliv opravdu není ten typ, co by během jednoho dne chytl zrovna bronzový odstín. Ani týdne - a vlastně ani měsíce. Její tvář je lemovaná tmavými, téměř černými vlasy, co kontrastují s pletí. Její postava je vysoká celých 172 cm, čímž se dostává nejspíš nad obecně platný průměr, a působí sportovně, ač sotva zrovna nasvaleně, spíš pružně a hbitě - na patřičných místech je vyvinutá velmi žensky, má výrazný výstřih stejně jako plnější boky.
Co se týče oblečení, má ráda barvy. Ne výrazné neonové, to raději pastelové a jemné. Levandulová, žlutá, nebesky modrá včetně různých puntíků, proužků a jiných vzorů - tyhle všechny se objevují v jejím šatníku, který se seskládá zejména z šatů, sukní a různých košil a tílek.

POVAHA:
Jednoduše řečeno, Scarlett je sluníčko. Na tváři úsměv, hřejivost v srdci, od rána dobrá nálada, kterou se snaží předávat ostatním a mnohdy z ní pozitivně nabitá energie takřka vyzařuje. Však se také není čemu divit vzhledem k tomu, že je energická a veselá bytost, která miluje společnost - a to nejen lidí, ale také zvířat, se kterými se ráda mazlí zrovna jako na ně dává pozor, aby nepřišli jakýkoliv způsobem k úhoně. Pro ostatní by se rozdala, umí naslouchat, snaží se být oporou pro ostatní, když je třeba a když se na ni obrátí s prosbou o radu nebo s tím, že si jednoduše potřebují postěžovat a zanadávat - v takovém případě si vždy najde čas, vždy si na chvíli sedne. Neumí se vůči komukoliv obrátit zády. Přesto není zas tak naivní, jak by se mohlo zdát, má o světě realistické představy, jen není škarohlíd, aby si jimi kazila den a raději se ze všeho a ze všech snaží vykřesat to nejlepší. Váží si každého okamžiku, co může strávit děláním toho, co má ráda, stejně jako se naučila všímat si těch nejmenších maličkostí jako je třeba odraz Slunce na mořské hladině či jen kapka rosy, co zamrzla v jehličí - přesně tohle jí dokáže naplnit radostí, co jí mnohdy vydrží celý den. Je pak ironií, že ona sama je poměrně uzavřená a nechce ostatní zatěžovat svými myšlenkami a problémy, protože je nevnímá jako… tak důležité, stejně jako občas zavzpomíná a přepadne ji smutek. I ona se tak občas dostává do splínu, ač si ho snaží nepřipouštět - hlavně když je sama, vše na ní padne a jediný, ke komu se může přitulit, je kočka, co je sice mazlivá, ale… samotu do takové míry nezažene. Rozhodně ne do takové míry, aby jí nahradila prince na bílém koni, na kterého do určité míry stále čeká - protože její duše je hluboce romantická, ale prozatím narážela jen na chlapy, kteří měli trochu jiné představy než ona, vztah fungovat jednoduše nemohl a Scarlett začala pochybovat, zdali prostě nemá příliš velká očekávání od pojmu někoho milovat.
Obecně však umí být pořádně rozverná, škádlivá a hravá. Ze sebe samé se snaží udělat co nejlepšího člověka, protože… nu, ty zlé a protivné člověk poznává každý den a ona by ráda, kdyby ji ostatní vnímali jako někoho, u koho lze nalézt vždy útočiště. To se jí daří. Ani její humor tedy není zlomyslný nebo cynický, spíš se v něm projevuje ona škádlivost.

ZÁJMY:
Scarlett miluje zvířata, jak již bylo částečně zmíněno, není tedy divu, že si založila kočičí kavárnu, kde se však nachází i jedna želva, neboť se z toho stalo jednoduše útočiště pro nalezence a pro každé zvíře, co potřebuje pomoci - oné želvičky se chtěli původní majitele zbavit, protože jim dítě odrostlo, odjelo a nikdo se o nebohého tvorečka nechtěl starat. Pro každý takový případ jsou její dveře otevřené. Miluje knihy, které mají též speciální místo v jejím podniku v podobě regálu, kam lze odkládat přečtení knihy a brát si za to ty, které zde zanechali předchozí hosté a ony nyní čekají na nového majitele. Obvykle vyhledává klasiku, ale nepohrdne prakticky žádnou četbou. Další kapitulou je hudba, jež zůstává rovněž u klasiky a u kouzelných autorů jako Debussy či Čajkovský, co jí vždy navodí docela snivou náladu. Co ji rovněž baví je běh - po pláži i po cestě, vždy si užívá, že může uvolnit svaly a vyčistit si hlavu. Ne vždy se jí daří vyběhnout každý den, ale snaží se co nejčastěji, což ji za prvé drží v kondici a za druhé tím získá půlhodinku, hodinku absolutního klidu jen a jen pro ni. Ráda tvoří, vyrábí různé bytové doplňky, které dá později do své kavárničky. Vzhledem k tomu, že její maminka je z Francie, krom angličtiny ovládá též francouzštinu - a němčinu, jejíž základy jí stihla dát škola a fakt, že jí jazyky baví a fascinují.

HISTORIE:
Scarlett se narodila do šťastného manželství mladé francouzské dívky s anglickým gentlemanem jakožto první, ale ne poslední dítko - ač na dlouhou dobu ano, neboť má poměrně o hodně mladšího brášku, za nimž občas jezdí do rovného Yorku. Vyrůstala však takřka jako jedináček, protože v té době to její rodiče ještě netušili a dávali jí tolik lásky, kolik jen dokázala snést. Ve škole byla šikovné, přemýšlivé dítě, zrovna tak na střední škole. Nebyla tou nejoblíbenější, ale vždy měla svůj okruh kamarádů, kterých si vážila, stejně jednoho nápadníka a jeden skutečně vážný vztah. První lásku, sladkou, zamilovanou, co trvala dobré tři roky - s nijak zvlášť tragickým koncem, ale jak to tak bývá, lidé se schází a rozchází docela běžně. Na vysokou však dále nepokračovala - nechtěla zatěžovat rodiče, kteří poměrně tvrdě pracovali, ale sotva vydělávali tolik, aby mohli dceru zajistit i na vysoké. Nevadilo jí to - objevovala sama. Nové kraje, nové světy i nové hranice, když pracovala v několika různých obchůdcích v Yorku. Byla šikovná, pracovitá a to jí ostatně také zůstalo.
Přišla další láska, další muž jejího života, se kterým odešla do Londýna. Byl právník vystudovaný, chytrý a okouzlující muž, jenže jak to tak občas bývá, trochu hajzlík, což mu však se vší láskou promíjela a stála po jeho boku, zatímco sama si našla práci v místní domácí kavárně. I tahle pohádka však skončila, v tomto případě? Jeho nemocí, která ho vzala pryč během několika měsíců, kdy se o něj starala a dohlížela na něj, a nechala Scarlett samotnou. Chvíli přemýšlela, že se vrátí, ale nechtěla… ne tak brzy, aby vídala místa, kde se potkali, stejně jako nemohla zůstat, protože všechno působilo jako on. Brigton byl náhodná volba, když objevila relativně laciný byt s prostory pod ním, kde se dala otevřít kavárna.
Před dvěma lety se tedy odstěhovala a zařídila si nový život. Občas vzpomíná, občas je těžké něco přenést přes srdce, ale to, co jí pomáhá, je kontakt s ostatními, jimž může dát radost a naopak od nich načerpat energii. Lásce se snažily vyhýbat, ale jeden nikdy neví - nakonec, také se náhodně objevila v podobě jedné mourovaté kočky, co hledala domov, takže si ji jednoduše vzala a z obyčejné kavárny s vyhlášenými zákusky se stala kočičí kavárna s vyhlášenými zákusky, protože u jedné kočky? U té to rozhodně nezůstalo.

GALERIE:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama