Silas Skenandore

3. března 2017 v 22:22 |  Postavy - muži

Hráč/ka: Maldží
Věk postavy: 25
Povolání: Bytový architekt
Bydlí v: Městský byt
Faceclaim: Willie CartierVZHLED:
Silasovu vzhledu bezpochyby dominují zejména hnědé vlnité vlasy, které mu sahají až zhruba pod hrudník. Většinou je sice nosí rozpuštěné, ale pokud zrovna venku panuje nevlídné počasí, fouká vítr nebo se potřebuje věnovat činnosti, při níž by mu mohly překážet, nemá problém ani s drdolem. Zahledíte-li se pozorněji do jeho oválného obličeje oplývajícího výraznými rysy poděděnými po indiánských předcích, zjistíte, že i oči má tmavě hnědé, a díky hustému takřka rovnému obočí se kdekomu může zdát věčně zamyšlený, což není příliš daleko od pravdy. Pod rovným spíše kratším nosem se nacházejí plné rty skrývající sněhově bílý chrup bez jediné chybičky, pokud ovšem opomeneme dva umělé řezáky nahrazující své neumělé dvojníky vyražené při pádu z koně. Faktem však zůstává, že jeho úsměv se pravděpodobně zařadí mezi jedny z nejpodmanivějších věcí, jaké jste kdy měli možnost spatřit. Co se stavby těla týče, jednoznačně ho lze nazvat osvaleným, avšak do kulturisty má na druhou stranu hodně daleko, jelikož z vystouplých žil a hrudek o velikosti velbloudího hrbu by měl ve výsledku spíš hrůzu. Je rovněž menšího vzrůstu - měří pouze něco okolo 175 cm, což na mladého muže není příliš. Na ulici ho většinou zastihnete v jednom z jeho triček s rozličnými potisky, rozervaných tmavých džínách a nepříliš módních botách. V momentě, kdy se ochladí, si většinou obléká světle hnědou koženou bundu nebo dlouhou mikinu s kapucí. Taktéž s oblibou nosí dřevěné náramky a doma nikdy nenechá přívěsek znázorňující slunce, jenž často nesundává ani na noc.

POVAHA:
Ve chvíli, kdy Silase poprvé potkáte, si vaše vřelé sympatie nejspíše nezíská, jelikož na jeho tváři často nachází své útočiště lehce podmračený výraz. Cizím lidem po zkušenostech z dětství příliš nevěří, a proto si od nich zachovává pokud možno co největší odstup, aby se náhodou nespálil. Ve skutečnosti se seznamuje poměrně rád, ale pokoušet se zůstat s ním v kontaktu na delší dobu povětšinou končí fiaskem. S neznámými osobami obvykle nedokáže souvisle komunikovat, zadrhává se a nezapomene je obdařit plejádou zkoumavě paranoidních pohledů, jejichž cíl spočívá v detekci jakýchkoliv skrytých urážek. Trpí téměř až chorobně utkvělými představami, že se ho všichni pokoušejí jenom zesměšnit a nikdo nebere jeho názory vážně. I z tohoto důvodu se vám sám od sebe neozve, pokud si vyměníte například telefonní čísla. Rovněž se můžete považovat za šťastlivce, nevymluví-li se na poslední chvíli ze schůzky, kterou jste si pro jistotu naplánovali týden dopředu. Rozhodně tedy nemůže být považován za spolehlivého člověka, protože všude chodí zásadně se zpožděním a mnohdy dokonce působí dojmem, že si svých prohřešků v tomto ohledu není dost dobře vědom. Jestliže se rozhodnete mu cokoliv vytýkat, bude se nejprve tvářit patřičně zdrceně, a pokud se překvapivě znáte už delší dobu, pokusí se omotat si následně vaši maličkost kolem prstu. Začne se usmívat jako měsíček na hnoji, přeříkávat nazpaměť naučené citáty o životě silně zavánějící bandou zfetovaných hippies a chválit vaši "novou" džínovou bundu, která zažila snad i pleistocén. Jinými slovy se brzy začnete díky této záplavě irelevance cítit natolik pobaveně, že mu nejspíše všechno zase rychle odpustíte. Dokáže totiž s ostatními poměrně obratně manipulovat a teatrální vystoupení, s nimiž by trumfnul i leckterou drama queen, mu také nejsou cizí. Na druhou stranu by ale i přes svou vypočítavost nikdy výrazněji nezneužíval ničí dobroty a v jeho nitru se neukrývá skrytý psychopat. Ostatní si ho cení, protože je vždy ochotný naslouchat výčtu jejich problémů, disponuje notnou dávkou empatie a věčně vyhledává množství nových aktivit. Jeho život sice lze přirovnat k mozaice složené z rutinních rituálů, ale zároveň dokáže náležitě ocenit i spontánní zážitky, takže zaručeně nezkazí žádnou legraci. Co se negativních vlastností týče, patří mezi ně hlavně nevídaná tvrdohlavost projevující se zejména v situacích, kdy se mu druzí pokouší radit, což by se dalo přirovnat k házení hrachu na stěnu. Jakmile uslyší vaše doporučení, můžete si být téměř jistí, že natruc udělá pravý opak. Dále má také sklony kazit ostatním náladu, pokud v sobě delší dobu dusí více problémů najednou, jelikož viní okolí z toho, že jistojistě naschvál jeho pocity ignorovalo. Je-li v úzkých, snaží se to dávat blízkým najevo různými nevýraznými náznaky, kterých si ale jen zřídka někdo všimne, a tak zůstává odkázán sám na sebe až do bodu, kdy pohár jeho trpělivosti zkrátka přeteče.

ZÁJMY:
Za jeho největší koníček se dá považovat čtení knih. V oblibě má hlavně fantasy, sci-fi a detektivní či historické romány. Je schopný číst téměř všude, jelikož nemá sebemenší potíže se soustředěním ani ve chvíli, kdy na někoho čeká u rušné silnice. Dokáže se nechat dějem unášet natolik, že okolí většinou zcela ignoruje. Doma se často věnuje psaní článků na internet. Na svém blogu vystupuje pod přezdívkou LostSoul91 a pro zábavu na něm naprosto anonymně zveřejňuje poezii a chválí nebo v častějších případech spíše kritizuje knihy, jež v poslední době přelouskal. Dvakrát do týdne chodí do posilovny, aby své tělo udržoval v pro něj přijatelném stavu a už od útlého věku ho fascinuje kryptozoologie, takže zhruba hodinu denně tradičně stráví vyhledáváním nových informací o rozličných druzích kryptidů. Dále ho nezřídka můžete zastihnout se sluchátky v uších, protože stejně jako většina lidí miluje hudbu. Mezi jím preferované žánry patří rock, indie, folk a punk. Bezkonkurenčně nejlepším místem pro poslech hudby je dle jeho názoru příroda, kde se rád prochází, běhá nebo občas i jezdí na kole. V neposlední řadě ho baví i skládání origami podle návodů na internetu a malování, v němž sice výraznějším způsobem nevyniká, ale i přesto ho někdo tam nahoře obdařil menší dávkou talentu a jeho díla nepůsobí zdaleka špatně. Pokud Silase však něco doopravdy charakterizuje, je to pití čaje, protože konvice u něj v bytě bývá prakticky nonstop plná, a když se zrovna musí vzdálit na delší dobu od svých hrnků úhledně srovnaných v kuchyni podle barvy a velikosti, táhne s sebou alespoň termosku.

HISTORIE:
Narodil se 12.10. 1991 ve městě Red Deer v Kanadě do rodiny realitního makléře a sekretářky. Dva roky před Silasem přišla na svět jeho sestra Taryn a naopak tři roky po něm Noelle. Oba jeho rodiče měli indiánské předky, ale v rezervaci nikdy nežili, přestože vždy značně inklinovali k přírodě a dodržovali některé tradice, na něž byli zvyklí z dětství. Po dovolené v roce 1993 se však rozhodli přestěhovat do anglického Brightonu, jelikož Silasova matka vždy tíhla k poznávání cizích zemí a toto město jí doslova učarovalo. Její manžel byl sice se svou vlastí velmi spjatý, ale nakonec se přece jenom nechal přemluvit, když viděl, jak moc jí na tom záleží. Samotné děti se změnou bydliště mnoho problémů neměly, protože Taryn tehdy teprve nedávno začala chodit do školky, Silas se celé dny převaloval v dětské postýlce a Noelle byla ještě na houbách. Začátky v nové zemi se zpočátku zdály být dosti krušné a zejména matka měla problémy najít si novou práci, avšak jejich situace se postupně zlepšovala a dá se konstatovat, že první roky Silasova života byly naplněny štěstím. Potíže nastaly až s jeho nástupem do školy. Kamarádů měl spíše poskrovnu a již v druhém ročníku se stal terčem šikany, i když naštěstí jen výjimečně té fyzické. Doma se rodičům několikrát svěřil, jenže ani po vícero stížnostech a zásazích ze strany učitelského sboru se mnoho věcí nezměnilo, a proto až do přechodu na střední školu každodenně čelil nesčetným nepříjemnostem. Ani poté však nebyl příliš oblíbený a musel docházet k psychologovi, neboť trpěl depresemi, které ale s postupem času zcela vymizely. Na druhou stranu ho alespoň ve škole všichni pouze ignorovali. Totožný stav přetrvával i v Londýně, kam se celá rodina přestěhovala kvůli otcově práci. Silas krátce před přestěhováním oslavil své patnácté narozeniny a nedá se říci, že by si hlavní město nějak zvlášť zamiloval. Ačkoliv v Brightonu mu vrstevníci rádi dělali ze života peklo, na změny si kvůli své nátuře zvykal velmi těžko a po bývalém domově se mu stýskalo. Podobné pocity prožívala i jeho matka a Taryn. Právě z tohoto důvodu se rozhodl krátce po absolvování školy zaměřené na design interiéru osamostatnit a najít si pro sebe skromné bydlení v Brightonu.

GALERIE: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama