Skye MacQueen

3. dubna 2017 v 16:13 |  Postavy - ženy
Hráč/ka: Blake
Bydlení: Zde
Věk: 26
Povolání: Tatérka/Umělkyně
Faceclaim: Scarlett Simoneit


VZHLED
Skye je samotným vzhledem velice poutavá osoba. Z očí jí číší neplecha a škádlivost na kilometry daleko. Dlouhé husté řasy dodávající jejímu pohledu na hloubce a intenzitě, neboť téměř každému se zdá, jako by odhalila skrytá zákoutí jeho duše. Jako by viděla to, co se pokouší utajit před světem, doslova je zhypnotizovala. Stejně tak to funguje i obráceně, v jejích očích může nejeden člověk najít pochopení, útěchu i něhu. Klenuté obočí nad očima a jemný nos s plnějšími rty dodávají její tváři na jemnosti a křehkosti, stejně jako drobná sprška pih, které vystupují na světle. Oválnější a vždy usměvavý obličej lemují havraní lokny, které ve světle chytají namodralý odstín, ač si druhého dne může usmyslet, že bude zrzka. Nebo rovnou platinová blondýnka s duhovým melírem, protože-... Inu, protože to byl přesně ten pravý nápad po ránu. Záleží na momentální náladě. Některé prameny si splétá do copů, ale to už spíše výjimečně, tudíž je mívá rozpuštěné nebo svázané gumičkou, na jejímž konci se dá najít ozdoba v podobě nějakého zvířete - nejčastěji pandy, jejichž milovnicí a ochránkyní je. Záplava kadeří má vždy mírnou tendenci se vlnit, nikdy však přímo kudrnatit - nad hrncem s horkou vodou se z ní pudlík prostě nestane.
Výška rovná asi 176 centimetrům se dá považovat u dívky vcelku za nadprůměrnou, rozhodně pro oblast Brightonu. Snadno tak může čelit mužům tváří v tvář a oplácet jim pohled z očí do očí, aniž by jedné či druhé straně hrozila bolest v rámci krční páteře. Při těle rozhodně není a pravé či falešně vylepšené ženské křivky by každý na jejím těle hledat marně - žádné nejsou. Od přírody je prakticky plochá a tudíž horňákům žádnou radost neudělá. Boky by se daly označit za vcelku přitažlivé, ovšem nejvýraznějším prvkem se stává její pozadí a štíhlá, vysportovaná stehna díky hodinám pole dance - koníček, kterého by se nevzdala, ať se to může starším generacím zdát jakkoliv společné se striptýzem.
Nikdy ji neuvidíte nenamalovanou. Vždy její oči rámuje minimálně černá linka, pečlivě vedená v koutcích. Její drobnou úchylkou je lakování nehtů - kdekoliv na jejím pracovišti je k nalezení alespoň jeden, dva kousky, které si vždy odloží a pak na ně zapomene. K tomu patří i tendence si je neustále dokupovat, aby pak zjistila, že od jedné barvy jich má minimálně pět. Všechny však hlásají nezávadnost, díky čemuž může vařit a věnovat se své profesi - tetování, aniž by ohrožovala kohokoliv na životě.
Jako správnou umělkyni a zástupkyni své profese, Skye zdobí bezpočet výraznějších či drobnějších motivů, kterými si porůznu pokreslila tělo a nebojí se potetovanou kůži odhalit okolí beze studu, nespokojených reakcí si nevšímaje. Ty prostě ignoruje, vždyť je to její tělo a komu se to nelíbí, tak ten ať nekouká. Pravou ruku zdobí motiv krajky s květinou na hřbetu ruky, což je jeden z nejvýraznějších kousků, jimiž se může pochlubit, i když si vezme tričko s dlouhým rukávem. Obvod nad pravým kotníkem jí zdobí akvarelový výjev z lesa, po kterém často přejíždí dlaní, mezi ňadry má vytetovanou můru v geometrické výseči a levou dlaň zdobí barevný květinový motiv. Několik drobnějších kousků se dá nalézt kdekoliv po těle, všechny mají skrytý význam, o němž hovorná Skye nikdy nemluví - její malá tajemství. Neskončila však pouze u pokreslení těla, které bere jako živé plátno pro uměleckou tvorbu - několik piercingů zdobí její maličkost, včetně dvou v intimních partiích, které bývají překvapením pro každého, kdo se jí pokusí dostat do kalhotek.
Dalším jejím výrazným znakem je několik jizev, z nichž ta nejvýraznější se nachází v oblasti levého ňadra, památka po transpantaci srdce, kterou prodělala jako malá, a díky kvalitní lékařské péči se nepočítá mezi ty, kteří sotva vyjdou schody, ale aktivněji se může věnovat i nějakému tomu volnému sportu, ač ji to vždy zadýchá. Pár drobných jizviček se dá nalézt i v podkolenní jamce, kde ji ošklivě poškrábala jedna z jejích koček, na které nedá dopustit.
Co se týče stylu jejího oblékání, převažují v něm tmavé barvy - od černé přes černou až k celé škále černých odstínů, mezi nimiž dominuje, jak jinak, než černá. Ale i tento životní styl je ochotna opustit a vzít si na sebe něco, co připomíná alespoň trochu jiný svět - tmavě modrá, tmavě fialová, atd… - v kombinaci s bílou, která, přiznejme si to, nezůstane nikdy dost dlouho bílá. Tílka, korzety, černá trička s nápisy, kožené bundy, upnuté černé rifle s dírami, legíny, občas krátké šaty… Vše ale zásadně v tmavých nebo čistě bílých odstínech s motivy pand - nejčastěji. Pak hlavně i různých herních žánrů, včetně pac-mana, odkazy na hudební skupiny či fakt, že je tam jednorožec. Všechno to doplňuje spoustou doplňků, většinou ve stříbrné nebo, což je šok, duhové záplavě barev. Výrazné prsteny na levé ruce, které si ovšem na práci sundává, různé náhrdelníky, ať už jsou to jen řetízky nebo kožené šňůrky s Mjöllnirem nebo cokoliv odkazující na její lásku ke zvířatům, v uších náušnice, minimálně 2 náramky na každé ruce, pro jistotu jsou to ty široké nebo několikrát obtočené okolo ruky. Doma je však schopná chodit v body nebo županu a tak je ochotna i tetovat ve studiu nacházejícím se v rámci bytového komplexu, který si zařídila ve staré opuštěné, avšak nově zrekonstruované tovární budově.
Pokud ji potkáte někde na ulici, nemá smysl na ní volat, protože jí v uších vyhrává nějaká ta kapela. Osvědčená metoda je poklepat jí na rameno. Sluchátka přes hlavu jsou další doplněk, který má neustále u sebe - většinou si je jen stahuje z uší a nechává okolo krku, kde má jistotu, že je neztratí.

POVAHA
Skye ze všeho nejvíc miluje dvě věci - umění všeho druhu, ačkoliv malba a hudba převládají, a zvířata. Konkrétně pandy. To určilo směr jejímu životu a taky tomu, jaká je - bláznivá umělkyně se zálibou v huňatých plyšových bačkůrkách s různými motivy existujících i smyšlených tvorů, věčně si prozpěvující za doprovodu kapel současné tvorby i té dávno minulé. Na jejím charakteru, stejně jako vzhledu, se podepsal hlavně hudební vkus, který čítá nejen rock a metal, ale též, a že právě tento styl převládá, vlezlé melodie s ještě vlezlejšími a mnohdy nesmyslnými texty, které často vypráví o naprostých hloupostech. Je rebel od přírody a zásadně dělá věci, které by se dělat neměly. Však i proto její trestní rejstřík čítá nějaké ty menší prohřešky včetně ničení vládního majetku - konkrétně se jí povedlo pomalovat nejen budovu jedné staré továrny, ale též i policejní vůz. V současné době by se do těchto "výtržností" dalo připočíst provokování, zvědavost, pouštění si hudby naplno, až to ruší sousedy a pár dalších drobností.
Neumí být sobecká - ať si to díky jejímu jedinečnému vzhledu a stylu myslí kdokoliv, opak je pravdou. Však i proto si do péče vzala bratrovu dceru krátce poté, co při nešťastné tragédii zemřel i se svou manželkou. Jen jednoduše nevnímá okolní svět, zvláště tehdy, nasadí-li si sluchátka na uši. Pak nic kolem neexistuje, jen hudba a Skye. Předně bere ohledy jen na lidi, které má ráda. Tedy ráda by, jenže její samaritánská povaha milovnice zvířat jí to jednoduše nedovolí a pokud už si vezme pod střechu zatoulané zvíře, pak si můžete být jisti, že tam skončí i nějaký človíček. Je hodně zvědavá a ráda experimentuje a zkouší nové věci - jak v malování a tetování, tak v kuchyni, na vlasech a vlastně celkově ve svém životě. I proto se její city neváží pouze k mužům ale i k ženám, které jí přijdou... Inu, po většinu času jako chápavější a rozumnější. Celý její život se skládá z pokusů a omylů. Její zvědavost ji velice často přivádí do problémů a situací, ve kterých se většina lidí ocitnout nechce. Je typ člověka, který sice neumí poslouchat, co mu říkají ostatní, ale dokáže se poučit z vlastních chyb. Když vidí, že takhle to opravdu nejde, vrátí se o krok zpět a zkusí to znovu - jen pro jistotu. Někdy to neskončí jen u dvou pokusů, ale u tří, čtyř i pěti než se vydá jinou cestou.
Je tvrdohlavá, takže se málokdy vzdá svého cíle, jen si k němu hledá jiné cesty. Nechybí jí fantazie a ráda se zdržuje ve společnosti lidí, občas ale taky potřebuje být sama. Jako každý. V tu chvíli je lepší jí nedělat společnost, stejně by to k ničemu nebylo - seděla by jen se sluchátky na uších, úplně ztracená ve svém světě. Miluje ironii a sarkasmus a obdivuje každého, kdo je správně umí použít. Sama tak často zkouší, leč to vyjde opačným způsobem. Velice často si utahuje z ostatních - jak z lidí, které má ráda, tak i těch, kteří jsou jí ukradení. Emoce se jí snadno promítají do výraziva tváře, což bere za svou slabost a pokud jí někdo ublíží, pak se jednoduše stáhne a na dané téma odmítá hovořit, raději striktně mlčí. Nelze u ní očekávat výbuch, ale mrazivý "klidný" vztek, který promítne do svých zájmů - kresby a hraní na klavír či kytaru. Sem tam se pokouší složit své vlastní písně, které si ve svém panství prozpěvuje za doprovodu hlasitého vrnění či mňoukání všech koček, které si tam časem nasáčkovala.

ZÁJMY
Pro tuhle mladou treperendu se stává zájmem všechno jako nic, neboť se svou přelétavou povahou se často pro něco nadchne, aby jí to v několika málo dnech omrzelo. Přesto se najde celá řádka věcí do výčtu, k nimž si uchovala lásku a může je provozovat v jakoukoliv denní či noční dobu. Předně je to její práce a spolu s tím spojená umělecká činnost malby - miluje vytváření nových obrázků, her barev, práci s inkoustem, akvarely a vtisknutí vlastního jedinečného stylu do každého kousku. Nad nákresy je ochotna strávit několik hodin v kuse, pomalu i nespat, ačkoliv čerstvá káva je přesně ten životabudič, co jí nakopává k lepším výkonům. Ráda si výslednou práci fotí a věší na zeď "slávy", kterou si zřídila, aby se kdykoliv mohla pokochat a inspirovat pro budoucí díla.
Dále to jsou zvířata - respektive hromada zvířat. Od čtyř koček, chundelatých koulí, které jí věčně pronásledují na každém kroku, avšak naštěstí pozbyly tendence utíkat ven do světa, přes chlupatého a velice línavého angoráka v kleci, až po několik rybiček ve velkém akvárku, které její čtyřnohé bestie tak rády otlapkávají. Celé tohle soukromé stádo hlídá malý welsch corgi, který sice nese jméno Prófa, ale Skye je schopna mu nadávat do celé řádky trpaslíků, včetně trubek, rour nebo buřtů na čtyřech párečcích. Spolu s tím souvisí i celková láska ke zvířatům - aktivně se podílí na chránění pand a jiných ohrožených druhů, přispívá na místní zoo a stala se tak adoptivním rodičem mnoha místním tvorečkům.
Hudba, různé žánry, různé nástroje. Sama Skye aktivně hraje na klavír, jemuž s láskou lechtá klávesy a kytaru, na níž až příliš často vyměňuje struny. Dokonce umí zpívat, ba co víc - zpívá lépe než valná část zpěváků, kteří za své výkony pobírají peníze. Na druhou stranu jí v tomto pokusu někde vystoupit brání stydlivost, která si s její povahou běžně nesedne. Svým způsobem se jedná o strach z úspěchu stejně jako selhání. A ač jí malá Sam, dcera Skyeina zesnulého bratra, podporuje a drží palce, k něčemu podobnému se nikdy neodhodlala.
Ráda vaří, kuchyňský pult tak v jednom zátahu pokrývá hromada kuchařek, každá otevřená na jiném receptu, jak se Skye pokouší stihnout všechno v krátkém časovém úseku. Hlavně dřív než se malá Sam vrátí ze školy, aby ji mohla překvapit dobrým obědem či sladkou tečkou na závěr školního dne. Sama je vegetariánem, ale dokáže tolerovat rozhodnutí ostatních a nikomu nic nevnucuje. Miluje sport ale díky transplantaci srdce se ho musela vzdát, hlavně běhu. Tak či tak alespoň nasedne na kolo a projíždí se městem, hlavně na jaře a v létě, kdy všechno kvete.

HISTORIE
Skye se jako jedna z mála může pochlubit hned dvěma sourozenci - starším bratrem Benem, jemuž je už nyní zem lehká, a o rok mladší sestrou Lilou. Původně si její rodiče dali záležet a celým jménem se hlásila jakožto Skyelar, což si v budoucnosti zkrátí a rodinné příjmení, tedy Smith, vymění za nové - MacQueen. Vyrůstala v bohaté rodině, jejich otec, Nicolas Smith, býval uznávaným lékařem v jedné z nejlepších nemocnic a jejich matka, Rosemarry Smith, učitelkou na střední škole. Rodiče si, snad jako každí úspěšní podnikatelé ve svém oboru, zakládali na prospěchu svých dětí a úspěchů v budoucnosti. Koníčky střídaly koníčky, po škole různé tréninky, kroužky, které jim měly pomoci rozvinout schopnosti do dalších let. Skyler nasazené tempo nestíhala - lékaři u ní brzy diagnostikovali poruchu se srdcem, které špatně pumpovalo a málo okysličovalo krev. Trvalo téměř dva roky než se v seznamu posunula dopředu a našel se orgán od jistého nejmenovaného dárce, jemuž nyní dluží za život.
Narozdíl od své mladší sestry, která byla na základní škole až nekustečnou šprtkou, se Skye věnovala umění, což u ní později rozvinulo jakýsi bohémský životní styl a počínající rebélii vůči rodičům a bratrovi. Prvně to byl piercing v uchu, poté drobné tetování na boku a později radikální změna postoje - stala se vegetariánkou a angažovala se aktivně v různých organizacích na podporu životního prostředí a záchranu zvířat. Začala navštěvovat uměleckou školu, kde nadále rozvíjela svůj talent v rámci malby, neboť sochařina jí nikdy nešla, ani k ní nepřilnula, avšak bylo jasné, že jakožto malířka nikdy neprorazí - konkurence byla příliš vysoká a veškeré pokusy až přespříliš nákladné, ač jí to rodiče, byť s viditelnou nevolí, financovali.
Krátce po střední se rozhodla pro svou životní dráhu - tetovací salón. Společně s několika kurzy si udělala certifikát a pod vedením odborníků začala nabírat zkušenosti. Prve se jednalo hlavně o překreslování návrhů, které si donesli samotní zákazníci, později se snažila vtisknout dílům část své duše a inspirace. Její obrazy se stávaly jedinečnými a velmi oblíbenými, což ji přivedlo k založení si vlastního tetovacího studia v Brightonu, kde už žije čtvrtým rokem. Ještě donedávna žila sama, pokud se nepočítají návštěvy na jednu noc, které za časného rána vzaly nohy na ramena. Nyní se stará o jednu malou holčičku, desetiletou Sam, svou neteř, která zůstala jakožto sirotek po bratrově havárii. A to ani neví, že se do stejného města přistěhovala i její sestra, Lila.

GALERIE:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama