Clarissa Bates

1. února 2018 v 20:29 |  Postavy - ženy

Hráč/ka: Anet
Věk postavy: 19 let
Povolání: Studentka umělecké školy, dobrovolnice v útulku, přivydělává si různými brigádami
Bydlí v: Městský byt
Faceclaim: Maia MitchellVZHLED:
Pokud někde v ulicích uvidíte tuto dívku, tedy pokud si jí vůbec všimnete. Asi vás zklame že na ní nic nevyčnívá ani nedominuje. Je to vcelku obyčejná holka. Tmavě hnědé zvlněné vlasy po ramena věčně rozcuchané nebo smotané v jakémsi drdolu či ohonu, ji ladí k jejím hnědým očím mandlovitého tvaru, které jsou osázeny černými dlouhými řasami. Nad nimi má pečlivě udržované tmavší obočí. Uprostřed obličeje má posazený průměrný nos u kterého lehce poznáte když se zlobí, jelikož se jí vždy nakrčí. A pod ním simetrické rty, které když roztáhne do úsměvu odhalí dvě bílé řady udržovaného chrupu a jako bonus dětské ďolíčky ve tvářích. Co se týče jejího obličeje je mírně kulatý. Má drobnou postavu, téměř křehkého vzhledu. Sport jí určitě není cizí jelikož se jí nikde nic neklepe ani nepřečnívá, prostě tak akorát. Ženské křivky trochu zaostávají, ale ne až tak že by byla plochá jak přistávací dráha. V 90% případů ji potkáte neučesanou ve volném oblečení a skicákem v ruce. Líčení jí je cizí a co se týče oblečení, má velmi různorodý vkus který se odvíjí zejména od její nálady. Někdy jí spatříte v tričku od barvy s košilí a s tepláky, jindy zas elegantně oblečenou. Hold každý den originálně. Ale nepleťte si ji s nějakým špinavým vandrákem co nemá na pračku. Popsala bych to jako nedbalou krásu. Její světlá pleť působí až porcelánovým dojmem ale po pár dnech na slunci chytá zlatavý odstín.

POVAHA:
Je to trochu oříšek tu Clary popsat, je jako aprílové počasí, pokaždé jiné. Při prvním dojmu a setkání vás napadne že toho moc nenamluví, což je pravda, je tichá a stydlivá. Bude vám odpovídat úsečné a vyhýbat se otázkám "na tělo". Ale neodsuzujte ji za to. Určitě to bude vypadat že se nemá zájem seznamovat ale opak je pravdou. Když už vás po nějaké době pozná, poznáte vy, kdo doopravdy je. Nebudete věřit co tato drobná holka má v hlavě a v duši. Ukecaná ale realistka s pevně připevněnýma nohama na zemi. Co vás velice na Clary zaskočí je její pohled na život a celkově na svět a na nejrůznější věci. Už od mala byla neoblíbená jenom kvůli tomu že měla jiný pohled a názor na určité věci, všichni ji odsuzovali a to jí bolelo, proto bude chvilku trvat než vám začne věřit a než začne věřit že pro ni máte pochopení. Je sama a to jí vyhovuje, popsala bych jí jako uměleckou duši. Je křehká a zároveň silná, záludná a má chuť se radovat ale nemůže najít tu správnou ispiraci. A když si vás pustí úplně k tělu, což nebude trvat tak dlouho, poznáte usměvavou, chápající a milujcí holku která je nesmírně vděčná a věrná každému příteli který jí pochopí a dá jí to najevo. Studuje čtvrtým rokem uměleckou školu, kterou bezevšeho miluje, stejně tak jako malování a kreslení. Jak už jste se mohli dočíst tak dělá dobrovolnici v útulku, miluje zvířata, nejraději by si všechny vzala domů. Ve vztazích to trochu vázne, už dlouhou dobu si nikoho takhle blízko nepustila ale tak třeba Brighton přivane někoho nového. Tak jí dejte šanci a neházejte flintu do žita když na vás ze začátku bude vrčet, nebudete litovat. Ale jsou i dny kdy nemá náladu na nic jen ležet v pokoji cpát se sladkým a koukat na smutný filmy, u toho přemýšlí jak se dostat ze svých problémů a co by mohla udělat líp. Je to citlivka a všechno tak moc prožívá, že je to až k smíchu. Tak doufám že jsem vám ji trochu naťukla a třeba se najde někdo kdu ji pochopí a bude jí oporou.

ZÁJMY:
Dejte jí do ruky štětce, barvy a máte klid na celý den dokud jí nedojdou barvy. Vášnivě miluje malbu a kreslení, všude sebou tahá blok tužky a nějaké skica, nemá problém si sednout třeba na obrubník a začít kreslit nějaký nahodný barák lidi co kolem ní prochází nebo prostě jen nějaké zátiší. Je to to, co miluje a nikdo ji od toho neodradí. Další její vášní jsou zvířata, zbožňuje hlavně psi. To je její, nikdy nemohla mít psa a ani si ho nemohla dovolit, tak alespoň dělá v útulku. Je jí jedno jestli je to voříšek, čivava, doga, chrt nebo ovčák, miluje je všechny, hlavně ji uklidňují a cítí se s nimi v bezpečí. Častým relaxem je hudba, pozor, ne ta moderní kdy se na každém přehrávači objevují známí IN imterpreti ale ty klasičtí. Klavírní hudba, Yun Hersei je její nejoblíbenější skladatel. Sbírá různé desky do gramofonu ale háčkem je, že gramofon nemá a tam se kochá jen obaly desek. Za toto taky schytala mnoho posměšků a urážek ale to jí až tak nemrzelo, dala si sluchátka do uší a byla jen ona a klavírní mistři. A jako poslední, to je klasická literatura, s k nížkou do lesa nebo kamkoliv ven, v tom si přímo libuje. Shakespeara, Julian Barnes, Hemingway nebo Orwell. Všichni tito vyjímeční spisovatelé jí už od útlého věku provází životem.

HISTORIE:
Narodila se zde, v Brightonu rodičům Emily a Peterovi Batesovým. Emily pracovala jako advokátka a otec byl účetní jedné úspěšné firmy. Takže si dovedete asi představit jak to vypadalo, rodiče Clarissu skoro vůbec neviděli a tak maličká vyrůstala u prarodičů. Zvlášť s dědou se měli moc rádi, ten jí přivedl ke čtení klasiky a společně vždycky večer spolu poslouchaly úchvatné klavíristy. S rodiči se viděla jen krátce když přišli z práce a ona ještě nespala. Když přišla rodinná krize, bylo Clary 7 let a její děda celých sedm let bojoval se zákeřnou nemocí a nakonec prohrál. Clary byla zničená, rodiče se jí rozvedli a zůstala jen s mamkou a babičkou. Babička jí vždycky hlídala a zase na chvilku byli šťastný, tady, v Brightonu. Děti ve škole jí ale moc nebrali a smáli se jí, nikdy neměli moc peněz ale hlavně padaly posměšky na její vkus hudby a knih. Když ji ve 13 letech zemřela i babička, přestěhovala se s matkou do Londýna. Slíbila dědovi že vždycky půjde za tím co chce a jediný co chtěla bylo nastoupit na uměleckou školu v Londýně což se jí úspěšně podařilo v 16ti letech. Bohužel, život je někdy krutý a její matka z toho byla nešťastná. Tvrdila že se malováním nikdy neuživí a co si počne. Clary je ale tvrdohlavá a jde si tvrdě za tím co chce, nesměla přece porušit slib. Matka s ní už nechtěla nic mít společného a tak se sbalila a odletěla do austrálie. Nechala svoje dítě v 18ti samotné, jedinou oporu měla ve své kamarádce Jinny která je někde na tripu se svým přítelem a všude možně cestuje. V 19ti Clary zatoužila po domovu a vrátila se do Brightonu. Protože jí matka nenechala žádné peníze a otec jí posílá minimum, musí běhat po různých brigádách aby utáhla nájem, občas někomu namaluje obraz na zakázku, jinak každý den vybaluje zboží v supermarketu a taky pracuje v jedné kavárně jako obsluha. Všechno zvládá a ještě k tomu studuje, kdo ji nezná musí si myslet že je blázen. Jeden čas měla dokonce brigádu, kdy chodila po městě oblečená jako veverka a rozdávala slevové kupony na lískooříškové sušenky které si stejně nikdo nekupoval protože nebyli dobré.

GALERIE:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama